ÜLE KÜLA FESTIVAL

NB! ÜLE KÜLA FESTIVALIL UUED KUUPÄEVAD! TOIMUB 2022 AASTAL.

13.-14. augustil 2022 toimub Harjumaal, Kose vallas, Oru külas Üle küla festival.
Oru külas saab kahel päeval nautida ühe päris eheda külafestivali melu. Kavas:

ÜHISLAULMINE
13.08 Kell 19.00 – 20.30, Oru Mõisa pargis
Rahvalike ja rahvuslike lugusid laulavad Eesti Vabariigi 30. taasiseseisvumise päeva puhul koos rahva ja kooridega solistid: Uku Suviste, Marko Matvere, Hanna-Liina Võsa, Alen Veziko, Merit ja Kaupo Männiste, Renate.

ÜLE KÜLA LAAT 
13.08 – 14.08, Oru mõisa ja Külakeskuse ümbruse külatänavatest saavad üheks õhtuks laadatänavad. 

Öölaat valgustatud laadatänavatega 13.08 kell 17.00 – 01.00
Laat jätkub pühapäevalaadaga 9.00 – 16.00. Registreeru laadale kauplema SIIT. Laada ja kauplemise kohta lisainfo telefonil 764 00 00

AUGUSTIVALGUS
13.08 algusega 22.45, Oru Mõisa pargis

värvide mäng sumedas augustiöös Oru mõisa pargis.Mõis ja pargipuud saavad selga valgusrüü, esinevad rahvatantsijad ning tuletantsijad. Lisaks mängib valgustatud, aga salapärases öises pargis imekaunist muusikat tšellist.
PARGIKONTSERT 14.08 kell 14.00
Üle Küla festivalile paneb väärika punkti akustiline kontsert, kus ansambli Terminaator hitte esitavad Jaagup Kreem ja Taavi Langi!

TÄHTEDE JALGPALL 13.08 kell 21.00, Oru kooli staadionil
HIlisõhtune jalgpallishow üheks õhtuks valgustatud Oru Kooli staadionil, kus vastamisi lähevad kohalik FC Kose jalgpalliklubi ning Eesti vutilegendid. LASTE JA SPORDI KÜLA 
Avatud mõlemal päeval, Oru külakeskuse naabruses
Laste ja spordivõistluste ala on avatud mõlemal päeval nii tasuliste kui tasuta atraktsioonidega. Ei puudu batuudid, karussell, suhkruvatt ja jäätis ning jõu, ilu ja osavusmängud! Imetamisnurk kõige väiksematele lastele ning lustakad mängujuhid.  ÜLE KÜLA TOIDUTÄNAV
Avatud mõlemal päeval

Hea tuju ja tühi kõht käivad harva koos.Üle küla toitlustajad, food-truckid ja välikohvikud, häid koduseid toite ja üllatusi kaugemalt, nii soolast kui magusat, lahjat ja rammusat. Maitsvad söögid ja magusad joogid, igaüks leiab oma.

+ 14.08 Viking Motors RC Oru rajal – Oru raadiomudelite klubi demosõidud kell 11 ja kell 13 ning võimalus ise rajal kätt proovida. 
+ Mõlemal päeval auhinnaloosid külastajate vahel
+ Teadusteater lastele 14.08 kell 12.00+ 14.08 Üle küla pagar – koduköökide konkurss “suvised eestimaa maitsed” – registreerimine ja lisainfo orukulakeskus@kose.ee+ Kohapealt otse-eetris raadiomängude ja põnevate külalistega Tre Raadio välistuudio.Üle Küla Festivalile sisenemine maksab igale külastajale 3€ ja annab ühtlasi Üle Küla Festivali kavalehe koos kaardiga.
(koolieelikutele tasu ei ole) Laadale kauplejate registreerimine: LAAT@TRE.EE VÕI TELEFONIL 7640000Muud korralduslikud küsimused: orukulakeskus@kose.ee

NB! Seoses sündmusega on suletud liikluseks (v.a kohalik elanik) Oru külas “Vana tee” ning ümber on suunatud Oru küla läbivad bussid ja Männimäe ning Kata bussipeatused on viidud ajutiselt 13. ja 14. augustiks üle Kata risti (Vana tee ja Kolu-Tammiku tee ristmik Kata külas).
Festivaliala läheduses on ajutised parklad, samuti on parkimine korraldatud sõiduteede ääres. Kohapeal suunavad liiklust parkimiskorraldajad ja liiklusmärgid.